3M to amerykańska firma, której początki sięgają 1902 r. Koncern zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą najwyższej jakości produktów z różnych dziedzin, m.in. ochrony zdrowia, przemysłu czy elektroniki. Spółka 3M w całej swojej historii zdobyła ponad 100 tys. patentów, a jej produkty są znane i sprzedawane już w blisko 200 krajach na całym świecie! To właśnie 3M jest pomysłodawcą wodoodpornego papieru ściernego czy taśmy maskującej, a o znaczeniu firmy na arenie międzynarodowej niech świadczy fakt, że z jej produktów korzystało nawet NASA – w czasie pierwszego lądowania człowieka na księżycu, Neil Armstrong miał na nogach buty zaprojektowane i wykonane właśnie przez 3M!

Firma 3M prowadzi również działalność handlową w obszarze motoryzacji, projektując i wdrażając innowacyjne rozwiązania dla warsztatów blacharsko-lakierniczych. W jej ofercie znaleźć można szeroką gamę produktów ściernych, maskujących i polerskich, sprzętu ochronnego i przydatnych w procesie lakierniczym akcesoriów.

Jedna z central firmy 3M znajduje się w Polsce, w podwarszawskich Kajetanach. Dodatkowo przedsiębiorstwo posiada na terenie naszego kraju aż 4 zakłady produkcyjne, zatrudniając łącznie 2 tys. osób. Firma jest zaufanym i wiarygodnym partnerem, uhonorowanym wieloma polskimi nagrodami za innowacyjność rozwiązań i jakość oferowanych produktów, m.in. Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości czy Perłą Polskiej Innowacji.