PPG Industries jest istniejącą od 1883 r. firmą, produkującą m.in. lakiery i farby. PPG Industries to potentat w branży lakierniczej – znajduje się na liście 500 największych firm na świecie, posiadając 156 zakładów produkcyjnych w obu Amerykach, Europie, Azji, Afryce i Australii i zatrudniając aż 42 tys. pracowników. Materiały chemiczne PPG wykorzystują w procesie wytwórczym znane marki, w tym Mercedes, Fiat, Ford, Audi oraz koncerny General Motors i PSA.

Firma posiada 6 oddziałów w Polsce – najstarszy został założony tuż po II wojnie światowej, najmłodszy w 2008 r. Swoje agendy PPG Industries otworzyła w Warszawie, Wrocławiu, Cieszynie, Gliwicach, Ostrowie Wielkopolskim i Gdyni. W Cieszynie działa również laboratorium, w którym nieustannie trwają prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie lakiernictwa przemysłowego, a farb i lakierów z polskiej produkcji używają m.in. IKEA, Samsung czy Electrolux.

Jednym z partnerów biznesowych PPG jest Lak Tech Dystrybuujemy farby i lakiery najbardziej znanych marek PPG, takich jak Max Meyer, Nexa Autocolor czy Deltron. Sprzedajemy najlepsze, uznane produkty PPG Industries, czyli:

- farby do zastosowań architektonicznych,
- farby do zastosowań przemysłowych (m.in. dla branży motoryzacyjnej oraz transportowej),
w tym produkty dla lekkich konstrukcji przemysłowych,
- farby i lakiery do samochodów i podzespołów samochodowych,
- lakiery do renowacji pojazdów.